Rozdelenie obrazovk...
 
Notifications
Clear all

Rozdelenie obrazovky

25 Posts
12 Users
3 Likes
996 Views
(@tomaskostrna)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 5
Topic starter  

Dobrý deň, absolutne nerozumiem ako mám použiť SetConsoleCursorPosition() pre ulohu z Bloku3, v priklade na web stranke je to ukazane len pre jeden konkretny vypis a potom program skonci ja ked sa snazim Morfeusovu spravu nastavit na pravu cast  konzoly robi to uplne blbosti... chcel som to robit stylom:

COORD point;

point.X = 50;

vypis spravy...

terminal mam 100x50 cize 50 by bola polovica teda od 50teho bodu X by zacinala Morfeusova sprava lenze co stym Ypsilonom ? Tie suradnice sa vobec za behu programu inkrementuju alebo co sa snimi deje ? Ked som sa snazil si nechat vypisat aktualne pozicie kde ten kurzor ostane tak sa nic nemenilo behom program... nechapem co stym mam robit a na internete je tiez strasne malo examplov takze neviem ani z coho mam vychadzat... 

Ked nastavim point.X = 50; point. Y = 10; takto spravi taketo nieco


   
Quote
 Tez
(@tez)
New Member
Joined: 4 years ago
Posts: 4
 

Y musis inkrementovat vzdy ked ti sprava presiahne hranu konzoly a X sa ti vtedy nastavi znova na 50.. a zalezi na tom kam to SetConsole... das mne to robilo podobne blbosti .


   
ReplyQuote
(@tomaskostrna)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 5
Topic starter  

@Tez no dobre chapem aj som uz spravil nejake upravy v kode a teraz mam celkom slusny zaklad si myslim ale ako spravit tu lavu stranu ?? To akoze ked mam fgets a pisem do konzoly nieco tak vzdy ked budem napr na X = 49 tak ma to hodi na dalsi riadok a budem pisat tam ? Alebo povedzme ze sirka konzoly je 10 a riesime to takto:

 moja cast       pc

|_ _ _ _ _ | _ _ _ _ _ |

a teraz ja pisem cez fgets nieco tak v zadani je ze to nesmie prejst do strany konzoly pre pc tak to akoze ked budem pisat napr ais ID tak to spravi ze

| 1 0 4 5 0 | _ _ _ _ _ |

| 2 

???? A toto mam ako docielit ? To mam kontrolovat kazde pismeno co napisem a pre to pismeno inkrementovat suradnicu X a ked budem v mojom pripade na 49 pozicii tak dam co ? SetConsoleCursorPosition o ypsilon viac ? Inak cele toto pouzivanie suradnic teda neni moc pekne v kode prave v jazyku C a celkovo mi to pride uplne zle...

This post was modified 4 years ago by tomaskostrna

   
ReplyQuote
Guide
(@guide)
Vedúci cvičení - Task boss Admin
Joined: 5 years ago
Posts: 214
 

@tomaskostrna

Mozete pouzit aj medzery alebo tabulatory a len printf(). Cize pri vasich spravach date na cca fixnom mieste \n, ale nezabudnite, ze nesmiete delit slova na polovicu. A pri spravach zo servera sa vzdy posuniete neviditelnymi znakmi cca do stredu konzoly.

 


   
ReplyQuote
 Mici
(@mici)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 21
 

Stred konzoly sa ma vypocitat? Alebo staci ak je to natvrdo naprogramovane?


   
ReplyQuote
 Mici
(@mici)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 21
 

Uz som pochopil ma byt natvrdo naprogramovane.

 


   
ReplyQuote
(@xfridrik)
New Member
Joined: 4 years ago
Posts: 4
 

@guide náš vstup by mohol byť riešený aj tak, že pri zadávaní vstupu sa môže písať na celú šírku a po stlačení enter sa text upraví na ľavú stranu alebo to musí byť v reálnom čase?

 


   
ReplyQuote
(@teodora)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 12
 

@guide

Dobry, zaujimalo by ma ze ci moze bit takto rozdelena obrazovka. Robila som to manualne, neviem ci mozeme na taky sposob toto spravit.

 


   
ReplyQuote
(@teodora)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 12
 

 @guide

uz som to urobila inak....

 


   
ReplyQuote
Guide
(@guide)
Vedúci cvičení - Task boss Admin
Joined: 5 years ago
Posts: 214
 

@teodora

Mohlo to byt aj tak.

 


   
ReplyQuote
(@pdobias)
New Member
Joined: 4 years ago
Posts: 1
 

treba ošetriť aj ľavú stranu ? 


   
ReplyQuote
Guide
(@guide)
Vedúci cvičení - Task boss Admin
Joined: 5 years ago
Posts: 214
 

@pdobias

Obe.

 


   
ReplyQuote
(@xkrumlovsky)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 7
 

Chcel by som  sa spýtať čo mam robiť po úlohe s rozdelením textu, je to úloha xor ale keď napišem ten kod XXX tak mi vyhodi error. Viete mi pomôcť?


   
ReplyQuote
 Mici
(@mici)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 21
 

Ako mam osetrit svoju stranu obrazovky?

V bloku je napisane ,ze Úloha s prvočíslami musí fungovať pre akúkoľvek dlhú správu. To znamena ze tam mame pouzit dynamicky alokovanu pamat?


   
ReplyQuote
Guide
(@guide)
Vedúci cvičení - Task boss Admin
Joined: 5 years ago
Posts: 214
 
Posted by: @mici

Ako mam osetrit svoju stranu obrazovky?

V bloku je napisane ,ze Úloha s prvočíslami musí fungovať pre akúkoľvek dlhú správu. To znamena ze tam mame pouzit dynamicky alokovanu pamat?

Co sa tyka ulohy z prvocislami ide o to, ze musite byt schopny zistit pre lubovolne cislo, ci je prvocislo, nielen natvrdo vyriesit dany retazec.

 


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share:
Close Menu