Rozdelenie obrazovk...
 
Notifications
Clear all

Rozdelenie obrazovky

25 Posts
12 Users
3 Likes
995 Views
Guide
(@guide)
Vedúci cvičení - Task boss Admin
Joined: 5 years ago
Posts: 214
 
Posted by: @xkrumlovsky

Chcel by som  sa spýtať čo mam robiť po úlohe s rozdelením textu, je to úloha xor ale keď napišem ten kod XXX tak mi vyhodi error. Viete mi pomôcť?

Pouzite debugger a pozrite sa, co mate v jednotlivych premennych. Hladajte zdroj error-u. Navod ku krokovaniu mate v ramci bloku 2.

 


   
ReplyQuote
(@username)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 22
 

@guide Je potrebné stdin input, ktorý ide cez fgets(), po enteri tiež zalomiť v strede? Zatiaľ to mám tak, že môžem písať cez celú šírku obrazovky a po stlačení enter to zostane v konzole tak isto, ale prepíše to tak, ako to má byť nižšie.

 

Napr.

(stdin)

12345 12345 12345 12345 12345 12345 12345 12345

 

(po úprave)

12345 12345 12345 12345

12345 12345 12345 12345

 


   
ReplyQuote
Guide
(@guide)
Vedúci cvičení - Task boss Admin
Joined: 5 years ago
Posts: 214
 

@username

Je to pekne riesenie. V zasade by takyto pripad vsak nemal nastat, kedze sa nikdy nepozaduje vacsi vstup na vasej strane ako par slov.

 


   
ReplyQuote
(@username)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 22
 

@guide Pri štandardnej veľkosti okna by k tomu naozaj nemalo prísť pri takých krátkych odpovediach.

 

Takže v bodovom hodnotení a celkovo na splnenie danej úlohy na plný počet sa neprizerá na nepozerá na formátovanie stdin v prípade, že by input (presne to, čo užívateľ odošle po stlačení enter) presahoval polovicu obrazovky?

 

A len pre zaujímavosť, je to vôbec možné? Zrejme by to vyžadovalo hlbšie vedomosti v C a manipuláciu súboru stdin alebo stdout, prípadne presmerovanie. Ďakujem.

 


   
ReplyQuote
(@kokavec_ondrej)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 14
 

@username

Tak možné to je. Teda neviem presne akým štýlom si to chcel robiť, ale podarilo sami to pár jednoduchými trikmi dosiahnuť.

Akože teda ukazuje sa, že sme to robiť nemali? Vyššie sa niekto pýtal či máme ošetriť obe strany obrazovky a bolo následne povedané, že obe. Koľko som ja nad tým strávil aby som tam napasoval tú ľavú stranu. :/ 😀

 


   
ReplyQuote
(@username)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 22
 

@kokavec_ondrej

Ja som to robil inou metódou bez kurzoru. Mne ľavá strana funguje, okrem toho, čo sa do konzoly píše.

Ako si to robil? Zaujíma ma to s tým fgets() stdin. Dodnes je odovzdanie, dalo by sa to prezradit aspoň po 0:00.

 


   
ReplyQuote
(@kokavec_ondrej)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 14
 

@username

Áno, hádam to nebude vadiť, keď už je po všetkom...

No pôvodný nápad som mal taký, že to delenie slov a nastavenie, aby to bolo na ľavej strane problém nie je. Len sa treba zbaviť toho už vypísaného vstupu. Resp. tiež som hľadal na internete a zaujímal sa, či nie je nejaký príkaz, funkcia, alebo čokoľvek ako to odstrániť, avšak k ničomu som sa nedohľadal ani po chvíli.

Tak teda, nejaký spôsob ako to obísť? No napadlo mi, že vlastne ide len o to, aby ten starý výpis nebolo vidieť v konzole a zbytok je ez. Tým pádom som pôvodný vypísaný reťazec "prepísal" medzerami (tým mi ostala čistá konzola) a na to som už len vypísal správne rozdelený zadaný reťazec.

Samozrejme ako aj všetko iné, keď som to išiel začleniť do kódu tretieho bloku, nefungovalo to tak ako malo, takže som sa s tým fakt dlho hral kým sa mi to podarilo prispôsobiť tam, ale povedzme že to funguje na podobnom princípe.

Neviem či je to korektne spravené, ale kým to plní účel... Modern problems requires modern solutions. 😀

 


   
ReplyQuote
(@username)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 22
 

@kokavec_ondrej

Presne ide o ten vypísaný vstup. Ak som tvoj postup dobre pochopil, tak si to "hackol", teraz neviem, či naozaj sa ti to podarilo prepísať ten vstup, alebo si dával ' ' alebo '\n'. :D. Kebyže to chcem takto zamaskovať, zmenším výšku terminálu a nebude to vidno xD. Takže si jednoducho len zamaskoval, čo tiež nie je zlý nápad.

 

 

 


   
ReplyQuote
(@filiplobpreis)
New Member
Joined: 3 years ago
Posts: 4
 

Chcel by som sa spytat ked som dostal tu spravu po zadani kodu a vyxorovani tak ma to na nic nenasmerovalo a neviem co mam robit dalej


   
ReplyQuote
(@richard-b)
New Member
Joined: 3 years ago
Posts: 3
 

@filiplobpreis Nedešifroval si celú správu, jej dĺžka ti bola dokonca predtým povedaná.

 


   
ReplyQuote
Page 2 / 2
Share:
Close Menu