Spustenie kódu
 
Notifications
Clear all

Spustenie kódu

21 Posts
12 Users
2 Likes
617 Views
(@johnny)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 13
 

Zdravím, chcem sa spýtať ako odstránim chybu: getaddrinfo failed : 10109.

Za pomoc ďakujem.


   
ReplyQuote
Lukas G(u)ardian
(@lugardia0)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 7
 

Zdravím, tak som si na začiatok stiahol ten example, a ani za nič ho nemôžem sputit ani v CodeBlocks, ani vo Visual Studio Code, nedarí sa mi žiadnym pridať knižnice tak, aby fungovali, nejaký tip ako to poriešiť? V prílohe screenshot z oboch programov.


   
ReplyQuote
(@polex)
New Member
Joined: 4 years ago
Posts: 4
 
Posted by: @filipsvec

Ja som mal v CodeBlocks problém, že mi program nepoznal getaddrinfo funkciu. Aj po nalinkovaní knižníc sa nič nezmenilo. Až pokým som zadal #define _WIN32_WINNT 0x501. Dočítal som sa, že to má niečo spoločné s verziou windowsu ale stále tomu nerozumiem. Po tomto kroku ma už úspešne pripojilo na server.

Dakujem na tejto odpovedi, mi to pomohlo, ale nie je #define _WIN32_WINNT 0x501 ale #define _WIN32_WINNT 0x0501...  😀 

This post was modified 4 years ago by polex

   
ReplyQuote
Lukas G(u)ardian
(@lugardia0)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 7
 

Ako tak brázdim internety už druhým dňom a jediné čo som zistil je to, že to ževraj nieje kód robený pre win. Nasvedčuje tomu aj to, že kamošovi to zbehlo na Mac-u na prvý krát bez problémov, zatiaľ čo ja sa nemôžem dopátrať tých knižníc, ktoré ževraj chýbajú. Teraz skúšam kod pozliepaný z tých textov(pravdepodobne), čo mi poslal kamoš, ale to tiež nejak nechce existovať.


   
ReplyQuote
(@xfridrik)
New Member
Joined: 4 years ago
Posts: 4
 
Posted by: @lugardia0

Ako tak brázdim internety už druhým dňom a jediné čo som zistil je to, že to ževraj nieje kód robený pre win. Nasvedčuje tomu aj to, že kamošovi to zbehlo na Mac-u na prvý krát bez problémov, zatiaľ čo ja sa nemôžem dopátrať tých knižníc, ktoré ževraj chýbajú. Teraz skúšam kod pozliepaný z tých textov(pravdepodobne), čo mi poslal kamoš, ale to tiež nejak nechce existovať.

Skús si tú knižnicu nájsť niekde v priecinkoch dev cpp (projekt, nastavenie. parametre, linker a nájdi tú knižnicu) mala by mať názov libws2_32.a a nalinkuj ju k projektu, mne to pomohlo, keď ju nenájdeš posielam v prílohe (edit: nejde poslať tak keď tak napíš a niekde to pošlem) 

This post was modified 4 years ago by xfridrik

   
ReplyQuote
Guide
(@guide)
Vedúci cvičení - Task boss Admin
Joined: 5 years ago
Posts: 214
 
Posted by: @lugardia0

Zdravím, tak som si na začiatok stiahol ten example, a ani za nič ho nemôžem sputit ani v CodeBlocks, ani vo Visual Studio Code, nedarí sa mi žiadnym pridať knižnice tak, aby fungovali, nejaký tip ako to poriešiť? V prílohe screenshot z oboch programov.

Podla screenshotu sa snazite pouzivat Linux kniznice a pritom mate spusteny Windows. Pouzite len kniznice z prikladu na stranke.

 


   
ReplyQuote
Page 2 / 2
Share:
Close Menu