Spustenie kódu

2 Likes
618 Views
Topic starter

Zdravím, chcem sa spýtať či zadaný kód treba pred spustením aj nejako upravovať alebo nechať pôvodný kód so stránky?

Keďže vo Visual Studiu mi robí problém #pragma comment ktorý mi vypisuje chybu: "expected 'string'; found identifier '“Ws2_32'" (ak vám to pomôže posielam tiež screenshot s ostatnými správami a upozorneniami z Visual Studia)

A v CodeBlocks mi zas nechce prijať iResult a píše mi chybu: "error: initializer element is not constant", aj keď mám konštantu klasicky zadanú

Je potrebná nejaká dodatočná inštalácia knižníc alebo čím to môže byť spôsobené, že mi to nefunguje?

Ďakujem za odpoveď

Quote
(@hrcan-jan)
Posts: 8

Ja som si stiahol knižnicu ws2_32.dll

Potom stlacis settings -> compiler -> linking zeby si knižnicu linkoval so aplikaciov v ktorej pracuješ

Posts: 214

Niektori ludia mali problem pri kopirovani kodu zo stranky - vyvojove prostredie im nebralo uvodzovky a bolo ich treba rucne prepisat.

Topic starter

Ďakujem to bol aj môj prípad... Akurát aj keď som vymenil všetky závorky, nechce mi zobrať premennú iResult a príkazy ConnectSocket, closesocket a WSACleanup.... Je možné že sú to všetko príkazy z jednej knižnice ktorú nechce načítať?

Napríklad pri ConnectSocket mi vypisuje nasledovnú chybu: 'ConnectSocket': benign redefinition of type" a pri ostatných "see declaration of 'iResult/ConnectSocket/closesocket/WSACleanup' ".

Vopred ďakujem za pomoc

(@marek-polak)
Posts: 7

Celý kód mi zbehol v poriadku až do pripájania na server. Iba mi vapíše, že not connected to server a hotovo. Čím by to mohlo byť? Pracujem v Devcpp.

Ďakujem

(@tomaskostrna)
Posts: 5

@marek-polak mam uplne rovnaky problem, pracujem v CodeBlocks a dany program som tomu prisposobil, kompilaciu som skusal aj v terminali zbehla uspesne pomocou: gcc main.c -lws2_32 -o myprogram, kod som nekopiroval ale prepisoval po riadkoch, jedine co bolo treba z nasej strany doplnit mi prislo ze je tento riadok:

iResult = getaddrinfo("147.175.115.34", "777", &hints, &result);

v tomto riadku akurat bolo treba zadat ip adresu a port.

This post was modified 4 years ago by tomaskostrna

(@matej-smondrk)
Posts: 14

Dobrý deň, dostal som sa po conected to server ale keď sa pokúsim poslať dáta program vypíše chybu: send failed: 10054, podľa dokumentácie ten kód znamená že spojenie bolo ukončené hostiteľom. Viete mi prosím poradiť či je to mojím pripojením alebo mám chybu v kóde ?

Posts: 214

Skuste teraz. Dnes bol zas vypadok servera, v starej verzii kodu bol bug a niektori studenti tak vedeli zhodit server. Teraz by malo byt vsetko ok.

Posted by: @branislav

Vopred ďakujem za pomoc

Mate v kode toto?

#include <stdio.h>
#include <winsock2.h>
#include <ws2tcpip.h>

#pragma comment(lib, “Ws2_32.lib”)

Posted by: @guide

Mate v kode toto?

#include <stdio.h>
#include <winsock2.h>
#include <ws2tcpip.h>

#pragma comment(lib, “Ws2_32.lib”)

Áno mám... Aj som sa pokušal externe stiahnuť knižnicu v CodeBlocks, ale stále nič. Ani vo Visual Studiu ani v CodeBlocks.

Pre kontrolu posielam môj kód aj v prílohe... Možno sa z toho niečo bude dať vyčítať

@branislav

Nemate tam main() 🙂

Posted by: @guide

Nemate tam main()

Noo... Celkom jednoduché riešenie... Už to funguje 🙂 Ďakujem, mohlo ma to napadnúť skôr...

Guide reacted
(@filipsvec)
Posts: 6

Ja som mal v CodeBlocks problém, že mi program nepoznal getaddrinfo funkciu. Aj po nalinkovaní knižníc sa nič nezmenilo. Až pokým som zadal #define _WIN32_WINNT 0x501. Dočítal som sa, že to má niečo spoločné s verziou windowsu ale stále tomu nerozumiem. Po tomto kroku ma už úspešne pripojilo na server.

Guide reacted
(@xfridrik)
New Member
Posts: 4

Ja mám takisto problém pri spustení kódu a nezistil som žiadne riešenie, nič nepomohlo, akoby Ws2_32.lib nebolo vôbec linknuté

(@xfilipovic)
New Member
Posts: 2

Ja mám rovnaký problém ale požívam VisualStudio.

Page 1 / 2