Notifications
Clear all

2.3.2

6 Posts
6 Users
0 Likes
392 Views
(@jozef)
New Member
Joined: 4 years ago
Posts: 1
Topic starter  

Tip: Šifrovanie pomocou exkluzívneho súčtu (Exclusive OR, XOR) sa používa hlavne preto, lebo ak platí Kod = Znak XOR Cislo, potom Znak = Kod XOR Cislo. Čiže Znak = (Znak XOR Cislo) XOR Cislo.

Dobrý deň, v kópii textu, ktorý som poslal vyššie je podľa mňa chyba... Myslím si, že ak chcem zo zašifrovaného textu dostať, naspäť pôvodný znak, tak znak získam ako Znak = Znak (zo súboru) XOR Cislo a nie ako Znak = (Znak XOR Cislo) XOR Cislo (týmto docielim to, že odšifrovaný znak naspäť zašifrujem)

Vďaka za odpoveď (možno sa mýlim, no program mi funguje)

Čabala Jozef


   
Quote
(@kokavec_ondrej)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 14
 

Osobne si myslím, že to "Znak = (Znak XOR Cislo) XOR Cislo" je v zmysle celkového prevodu, takže člen (Znak XOR Cislo) označuje zašifrovaný znak (Znak pôvodný XOR Cislo).
A teda pôvodný znak dostaneš keď zašifrovaný znak (Znak pôvodný XOR Cislo) vy-XOR-uješ s číslom. Takže program máš dobre a ako chyba, alebo nejednoznačnosť mi to nepríde. 😉


   
ReplyQuote
Guide
(@guide)
Vedúci cvičení - Task boss Admin
Joined: 5 years ago
Posts: 214
 

V texte je toto:

Tip: Šifrovanie pomocou exkluzívneho súčtu (Exclusive OR, XOR) sa používa hlavne preto, lebo ak platí Kod = Znak XOR Cislo, potom Znak = Kod XOR Cislo. Čiže Znak = (Znak XOR Cislo) XOR Cislo.

Cize:

1. Kod = Znak XOR Cislo

2. Znak = Kod XOR Cislo

3. Len dosadime 1 do 2, cize Znak = (Znak XOR Cislo) XOR Cislo

 

Vasa rovnica Znak = Znak (zo súboru) XOR Cislo je to iste ako 2. Rovnica Znak = (Znak XOR Cislo) XOR Cislo v praxi neurobi ziadnu zmenu. Ak je ASCII hodnota znaku napr. 50 a cislo 25, tak mame:

50 = (50 XOR 25) XOR 25

50 = 43 XOR 25

50 = 50


   
ReplyQuote
(@jakub-gura)
New Member
Joined: 4 years ago
Posts: 3
 

V úlohe sa ešte nachádza malá gramatická chyba, teda spomína sa tam .htm súbor a link ide na .html súbor.


   
ReplyQuote
(@username)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 22
 

@jakub-gura .htm a .html označuje ten istý typ súboru a nie je podstatné, pod akou akou koncovkou sa uloží v modernom OS.

 

This post was modified 4 years ago 2 times by Username

   
ReplyQuote
Guide
(@guide)
Vedúci cvičení - Task boss Admin
Joined: 5 years ago
Posts: 214

   
ReplyQuote
Share:
Close Menu