Notifications
Clear all

Skuska

27 Posts
12 Users
19 Likes
2,196 Views
 Mici
(@mici)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 21
Topic starter  

Prosim Vas, Ako je zamerana skuska z Architektury pocitacov ? Je zamerana na programovanie v C alebo su formou otazok z prednasok?


   
Quote
(@kelemen)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 5
 

Aj ja som zvedavy


   
ReplyQuote
(@speaker)
Prednášajúci, Vedúci predmetu, alias Big Boss
Joined: 4 years ago
Posts: 7
 

Skusa bude prebiehat formou testu v AISe. Este uvidim, ake zvolime pravidla, ale zatial predpokladam, ze test bude mat 30 otazok a na jeho vypracovanie budete mat 30 minut.

Budu tam jednoduche otazky s moznostou volby a,b,c,d alebo otazky kde bude jednoslovna odpoved, alebo napisane spravneho vysledku dakej operacie (AND, XOR, atp.)

Otazky na skuske budu zamerane hlavne na cast uciva z prednasok. V ramci otazok sa mozu vyskytnut aj otazky z programovania, ale nebude to nic zlozite - nebudete musiet vymyslat zlozite algoritmy v ramci skusky. (Cakajte skorej otazky typu: kolko bitov ma char? co je to strojove epsilon, atp.).

 

PS: Skusenosti z minulych rokov mame take, ze ked niekto ziska zapocet a zodpovedne sa na skusku pripravi, vacsinou nie je problem aby ziskal student aspon to E.


   
ReplyQuote
(@teagon98)
New Member
Joined: 4 years ago
Posts: 4
 

@speaker

viete aj povedať ako bude prebiehať samotné testovanie v AISe ? dostaneme nejaký link alebo notifikáciu (nič podobné som ešte nemal). Čo sa týka termínu tak ten je 22.5 o 9h ? Pretože to som sa až teraz dozvedel z tabuľky na webe a neprišlo ani žiadne info na mal či inštrukcie.

 


   
ReplyQuote
(@speaker)
Prednášajúci, Vedúci predmetu, alias Big Boss
Joined: 4 years ago
Posts: 7
 

@teagon98 dobry den, pozrite si AIS. Instrukcie som posielal vcera. Mali by ste ich mat v sprave.

 


   
ReplyQuote
(@kirill)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 11
 

@speaker Aj ja dostal ziadnu spravu o skuske v ais. Opytsl som svojich kamaratov aj oni nic ne dostali. 

 


   
ReplyQuote
(@teagon98)
New Member
Joined: 4 years ago
Posts: 4
 

@kirill rovnako, pozeral som pre istotu znova, aj webmail, a nič. Všetko čo sme riešili na fórach aj co cviciaci posielali sa týkalo zápočtu, ktorý som len včera odprezentoval, nič o skúške. Akože tie pdfka mam niečo prejdene ale no asi to vidím možno na opravný no lebo troska ma to prekvapilo takto skoro a keď nikto neupozornil na ten termín a info dopredu priamo niekde na stránku/mail/fórum ako na iných predmetoch co v situácii bez prednášok kde sa oznámia ľahko skúšky a menším kontaktom so spolužiakmi (tlk fb skupina je mŕtva) a len teraz sa doriešili zápočty. 

 

This post was modified 4 years ago by teagon98

   
ReplyQuote
(@speaker)
Prednášajúci, Vedúci predmetu, alias Big Boss
Joined: 4 years ago
Posts: 7
 

@teagon98 zaujimave lebo som posielal vsetkym studentom co maju v aise zapisany predmet hormadnu spravu (obom paralelkam). Kontaktoval som dva kruzky kde som preberal zadania ci tu spravu dostali alebo nastal daky technicky problem. Termin skusky predsa viete z rozvrhu skusok, ktory je platny ako pre nas tak aj pre Vas.

V skutocnosti sme haladli s rozvrharom moznost ako vam posunut riadny termin skusky na neskorsi den z dovodu ze bol vypadok fakultnej siete a aj kvoli aktualnej situacii sme odovzdavanie blokov poposuvali. Zial s rozvrharom sme nenasli taky prienik, kde by ste nemali skusky na husto a mali by ste volno vsetky odbory z danej paralelky preto ostal tento povodny skorsi termin. Problem bol aj s tym, ze na narocnejsich predmetoch ako napriklad na fyzike pozaduju aby ste pred skuskou mali aspon 3-4 dni volno aby ste sa mohli na skusku dostatocne pripravit.

Kym dostanem odpoved ci hromadna sprava niekomu dorazila tak zatial informacie zhrniem pre istotu aj sem:

Test si budete moct spustit v AISe v piatok 22.5 od 9.00 do 9.20

Po spusteni testu budete mat na vypracovanie 30-60 minut (cas urcime este podla narocnosti testu ktoru nemame este finalne zvolenu).

Test sa bude dat spustit iba jeden krat a kazdemu studentovi vygeneruje nahodne otazky. Teda kazdy bude mat vlastnu "skupinu".

Vo vacsine otazok budete vyberat z viacerych moznosti. Pripadne budete vpisovat jedno-dvoj slovne odpovede.

Pocas vypracovavania testu uvidite zostavajuci cas. Ak Vam tento cas vyprsi, test sa v aktualnom rozpracovanom stave odosle automaticky.

Po odovzdani testu uvidite hned body, ktore ste na skuske ziskali. Tym padom si viete vypocitat znamku (body za zapocet + body za skusku -> platna stupnica FEI).

V pripade, ze by boli dake technicke problemy budem dostupny na teamse a spolu ich vyriesime.

V prilohe prikladam este screenshot kde test v aise najdete. Po prihlaseni neklikajte hned na portal studenta ako ste vacsinou zvyknuty, ale v kategorii eLearning zvolte "testy a skusanie" tam uvidite test, ktory vypracujete.

Ak mate este dake otazky, mozeme ich prebrat tu na fore.

 

 


   
teagon98 reacted
ReplyQuote
(@speaker)
Prednášajúci, Vedúci predmetu, alias Big Boss
Joined: 4 years ago
Posts: 7
 

Este prilozim informacie k otazkam ktore vas mozu na teste cakat.

  • Urcite si pozrite prevody medzi sustavami.
  • Takisto treba vediet pocitat floating point desatine cisla (mantisa, exponent...), vediet co je epsilon atd..
  • Vediet co je scitacka (hlaf adder, full adder) je fajn  😎 
  • Nebudte prekvapeny ak sa v teste zobrazi daka schema alebo obrazok
  • Otazky mozu byt aj z cviceni z jazyka C
  • moze sa tam vyskytnut nieco k instrukciam assembleru, preto je dobre ak budete poznat aspon zakladne
  • na roky a datumy sa pytat nebudem (to su len vedlajsie doplnkove informacie)

Na teste prosim nepanikarte. Test podla mojho nazoru nie je az tak zlozity a ucelom predmetu nie je vyhodit co najviac studentov. 


   
ReplyQuote
(@speaker)
Prednášajúci, Vedúci predmetu, alias Big Boss
Joined: 4 years ago
Posts: 7
 

@teagon98 @kirill Poslal som novu hromadnu spravu s odkazom sem na forum. Viete mi prosim potvrdit ci ste tuto uz dostali? Sprava vam pride bud do aisu, alebo na email na ktory mate postu presmerovanu.

 


   
ReplyQuote
(@teagon98)
New Member
Joined: 4 years ago
Posts: 4
 

@speaker áno prišla, ďakujem 

 


   
ReplyQuote
(@kirill)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 11
 

Prisla


   
ReplyQuote
(@patrikzudel)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 7
 

Bude na obtiažnosti skúšky zohľadnené to, že sme nemali naozaj prednášky? Prečítal som si všetky prezentácie, a snažím sa doplňovať praktické veci zdrojmi z internetu. Ale pri niektorých témach mi príde, že sa v prezentáciach vobec neviem orientovať pretože mi príde, že autor počítal stým, že tam bude prednášajúci ktorý k slidom dodá informácie. A teda niektoré prezentácie sú dosť náročné na porozumenie.

Všetko čo ste napísali, teda od prevodov medzi sústavami po basic assembler ovládam, ale príde mi, že v prednáškach je veľa obtiažnejších častí na ktoré si veľmi neverím. (Keď sa snažím získať A)


   
xlucny, Patrik Knaperek, kelemen and 5 people reacted
ReplyQuote
 Jake
(@jake)
New Member
Joined: 4 years ago
Posts: 2
 

@patrikzudel

Presne tak

 


   
ReplyQuote
(@lauratothova)
New Member
Joined: 4 years ago
Posts: 3
 

@patrikzudel

Tiež to tak mám no :/


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share:
Close Menu