Notifications
Clear all

2.1.3

10 Posts
4 Users
1 Likes
447 Views
(@branislav)
Posts: 15
Active Member
Topic starter
 

Zdravím,

chcem by som sa opýtať či pri príklade 2.1.3 musíme všetko riešiť cez asembler alebo môžme na konci príkladu použiť aj funkciu IF. S tým, že inkrementovanie premennej aj porovnávanie bude v asemblery, a IF by som použil na zobrazenie výsledku.

Ďakujem za odpoveď

BB

 
Posted : 07/04/2020 6:41 am
Guide
(@guide)
Posts: 214
Vedúci cvičení - Task boss Admin
 

Skuste byt, prosim, konkretnejsi. Ak porovnavanie robite v assembleri, tak naco dalsi if?

 
Posted : 07/04/2020 4:00 pm
(@branislav)
Posts: 15
Active Member
Topic starter
 

Ten IF používam na konci programu, na to aby som zvolil správny výsledok. Keďže som si zadané číslo rozdelil na 2 premenné, výsledokA (menšie ako 10) a výsledokB (väčšie alebo rovné 10). Mimo assembleru mám IF použitý tak ako píšem nižšie, aby som zvolil tú správnu časť. Môže to byť aj týmto spôsobom? Alebo myslím úplne inak.

if (vysledokA >= 0 && vysledokA < 10)
printf("Vysledok: %d\n", vysledokA);
if (vysledokA >= 10 && vysledokA <= 15)
printf("Vysledok: %c\n", vysledokB);


 
Posted : 07/04/2020 4:46 pm
Guide
(@guide)
Posts: 214
Vedúci cvičení - Task boss Admin
 

Tento "if" by ste nemali potrebovat, pretoze v zadani je, ze mate robit prevod na prislusny ASCII znak, cize aj cislo aj pismeno by malo byt reprezentovane svojou ASCII hodnotou.

 

 
Posted : 09/04/2020 11:57 pm
(@matej-smondrk)
Posts: 14
Active Member
 

Chcel by som sa opýtať ak napríklad užívateľ zadá 10 máme v programe ďalej pracovať s kódom reťazca 10?

 
Posted : 17/04/2020 10:49 am
Guide
(@guide)
Posts: 214
Vedúci cvičení - Task boss Admin
 
Posted by: @matej-smondrk

pracovať s kódom reťazca 10

Nie som si isty, co mate tymto na mysli.

 
Posted : 17/04/2020 5:13 pm
(@matej-smondrk)
Posts: 14
Active Member
 

Aspoň tak ako som pochopil zadanie by sme to mali riešiť cez ASCII kódy ak má užívateľ zadať dvojciferné číslo napr. 10 aby mu program vrátil "A" tak sú to dva znaky '1' a '0' na čo podľa mňa potrebujeme reťazec. Metóda ktorá mi vracia správne ASCII kódy jednotlivých znakov mi pre reťazec "10" vráti : 5241884.

 
Posted : 17/04/2020 5:41 pm
(@denis-kostial)
Posts: 1
New Member
 

@matej-smondrk

Podla mňa to mame riesit len jednoduchym pripocitanim hodnoty ,ked je zadane cislo vacsie rovne 10 pripocitas cislo 55 a ked je mensie ako 10 pripocitas 48 k tomuto cislu,tak mi si mal dostat presne ASCII Kod  tvojho cislo respektive pismena ,potom už staci v printf pouzit %c.

 

Ja mam skor problem s podmienenym skokom. Ked pouzijem napriklad JG vzdy mi to vykona cast kodu hned za JG a potom aj tu cast kodu kam skocim,a nechapem preco

 

 
Posted : 18/04/2020 1:34 pm
(@matej-smondrk)
Posts: 14
Active Member
 

@denis-kostial Ďakujem. Ako je dokumentácia k céčku tak je aj k asembleru, tam sa dá pozrieť ako ten skok funguje.

 
Posted : 18/04/2020 3:11 pm
Guide
(@guide)
Posts: 214
Vedúci cvičení - Task boss Admin
 
Posted by: @matej-smondrk

Aspoň tak ako som pochopil zadanie by sme to mali riešiť cez ASCII kódy ak má užívateľ zadať dvojciferné číslo napr. 10 aby mu program vrátil "A" tak sú to dva znaky '1' a '0' na čo podľa mňa potrebujeme reťazec. Metóda ktorá mi vracia správne ASCII kódy jednotlivých znakov mi pre reťazec "10" vráti : 5241884.

Staci vam dat 10 do premennej a pracovat uz s tym.

 

 
Posted : 18/04/2020 7:52 pm
Share:
Close Menu